Inteligentny dom to bardziej zaawansowany system automatyki budynkowej. Steruje oświetleniem, gniazdkami, roletami, bramą garażową, bramą wjazdową, ogrzewaniem podłogowym, rekuperacją, klimatyzacją i innymi systemami w domu.
Jest to możliwe za pomocą tradycyjnych włączników ściennych, aplikacją na smartfona, pilotem.

Inteligentny dom to coś więcej – to możliwość ustawiania scen, które wykonują proste lub bardzo skomplikowane sekwencje poszczególnych elementów inteligentnego domu.
Przykłady są różne:
– wybór jednego kafelka na smartfonie otworzy bramę wjazdową, jeśli jest późna pora to zapali oświetlenie na podjeździe, otworzy bramę garażową i zapali światło w garażu.
– podczas wychodzenia z domu naciśniecie określonego włącznika przy drzwiach wejściowych zamknie wszystkie rolety, wyłączy całe oświetlenie, odetnie gniazdko do którego zazwyczaj jest podłączane żelazko, odczeka 20 sekund i uzbroi alarm.
– chcesz obejrzeć film w tv lub na projektorze ? – naciśniecie określonego przełącznika, klawisza na pilocie lub kafelka na smartfonie zamknie roletę w pokoju, wyłączy światło, włączy pasek LED na określony kolor i jasność oraz wysunie ekran z sufitu i włączy projektor.
– czujnik wilgotności gleby nie zanotował opadów przez kilka ostaniach dni – wieczorem załączy się system nawadniania ogrodu.

Ilość takich sekwencji jest ogromna i zależy od naszej wyobraźni i ilości elementów sterowanych za pomocą systemu inteligentnego budynku.

Budujesz nowy dom? chcesz mieć zamontowany taki system? Zadzwoń lub przyjdź do nas – mamy taki system u nas – zobaczysz jak działa i jakie ma możliwości.
W już istniejących budynkach możemy zainstalować system bezprzewodowy !

deimic

deimic  exta life